27 Mayis 2018 |

BIST100
DOLAR
EURO
ALTIN
GBP

İBB Meclis Üyeleri, ESTAM için Eyüpsultan'a geldi

Ziyaret, Eyüpsultan Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Turan Koçer’in mihmandarlığında, Eyüp Sultan Camii’nde sabah namazı ile başladı. Gezide meclis üyelerine Eyüpsultan Uzmanı rehberler eşlik etti.

Eyüpsultan Alan Destek Noktası’ndan başlayan gezi öncesi Başkan Yardımcısı Ahmet Turan Koçer yaptığı bilgilendirme konuşmasında ESTAM’ın çalışmalarını anlattı.

ESTAM’I ANLATTI

Zaman içinde Eyüpsultan’ın kimliğini oluşturan tarihi merkezin aşındığına, Haliç sahiliyle bağının kopma noktasına geldiğine değinen Koçer, ESTAM’ın projeleri hakkında bilgi verdi. 

ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR

Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın tarafından hayata geçirilen ve bir çok ödüle layık görülen bu proje kapsamında, Eyüpsultan’ın kimliğine uygun düşmeyen unsurlardan arındırılması, ziyaretçi yönetiminin yapılması, akıllı kent otomasyon sistemlerinin Eyüpsultan’a uygun olanlarının kurulması konusunda çalışmalar yapılıyor.

ÖRNEK SOKAKTA GEZİ

Gezi programında İBB meclisi üyelerine tarihi alan içerisinde gerçekleştirilecek alt yapı çalışmaları, üst zemin döşemeleri çalışmaları, sokak cephe düzenlemeleri, kurumsal kimlik elemanları düzenlemeleri çalışmaları hakkında da bilgiler verildi.

Eyüpsultan Hazretleri’nin kabrinin ziyaret edilmesi ile son bulan gezide ESTAM projeleri pilot uygulama alanı olan Feshane Caddesi’nden Oyuncakçılar Çarşısı’na kadar uzanan bölümde Eyüpsultan Tarihi Alanında yapılacak çalışmalarının görsel tanıtımı gerçekleştirildi.

Kategorisine Son Eklenen Haberler

Son Dakika Haberleri

Tümü

Video Galeri

Tümü